Centrum Okulistyki Klinicznej OKOLUX

i Salon Optyczny

w Radlinie

 

Godziny otwarcia:

Pon-Pt: 10:00-21:00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
 

Rejestracja: 533 888 758

Email: cokokolux@gmail.com

Salon Optyczny: 731 888 298

Email: optyk.okolux@gmail.com

ADRES

OKOLUX w Radlinie

ul. Rybnicka 64

44-310 Radlin

pokaż trasę dojazdu

 

OKOLUX w Katowicach

ul. Braci Mniejszych 4/2

40-754 Katowice

pokaż trasę dojazdu

 

Zasady ochrony prywatności

Centrum Okulistyki Klinicznej OKOLUX
i Salon Optyczny
w Katowicach

 

Godziny otwarcia:

Pon-Pt: 10:00-21:00

Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
 

Rejestracja: 533 373 033

Email: cokokolux@gmail.com

Salon Optyczny: 533 653 303

Email: okolux.katowice@gmail.com

 

Rejestracja: Radlin 533 888 758 Katowice 533 373 033

REJESTRACJA

UMÓW WIZYTĘ

Kontakt i rejestracja telefoniczna

tel. 533 888 758
mail: cokokolux@gmail.com

Centrum Okulistyki Klinicznej OKOLUX
ul. Rybnicka 64, 44-310 Radlin

O badaniu dna oka często można usłyszeć nie tylko u okulisty, ale także u innych specjalistów jak lekarze rodzinni, interniści, kardiolodzy, diabetolodzy. Przez nich często pacjent zostaje skierowany na badanie dna oka.

Co zatem wnosi to badanie i dlaczego jest tak ważne?

Na dnie oka można obserwować nie tylko struktury należące do samego oka, takie jak siatkówka czy naczyniówka, ale także naczynia krwionośne, które są składową układu krążenia oraz nerw wzrokowy, należący do układu nerwowego i kończący swój bieg w mózgu. Zmiany w tych strukturach mogą świadczyć o poważnych chorobach ogólnych, jak cukrzyca, nadciśnienie czy guz mózgu. W wielu przypadkach pozwalają też określić czas trwania tych chorób i skuteczność ich leczenia. Jeśli chorujesz na nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, choroby serca, jaskrę, AMD, masz podwyższony cholesterol, masz bóle oczu lub głowy to powinieneś zbadać swoje dno oka.

Do zbadania dna oka lekarz okulista wykorzystuje specjalny mikroskop zwany lampą szczelinową oraz soczewkę do badania dna oka lub oftalmoskop. Przesiewowe badanie dna oka można wykonać na wąskiej źrenicy jednakże by w pełni ocenić dno oka potrzebne jest rozszerzenie źrenic poprzez zastosowanie kropli rozszerzających źrenicę. Działanie tych kropli wynosi od 3 do 4 godzin i w wtym okresie dochodzi do przejściowego pogorszenia widzenia, szczególnie przy czytaniu. Dlatego wybierając się na badanie dna oka poproś kogoś, by cię przywiózł lub przyjedź transportem publicznym, gdyż kierowanie pojazdami jest przeciwwskazane do czasu powrotu pełnego widzenia. W dni słoneczne zabierz ze sobą okulary przeciwsłoneczne, gdyż przez rozszerzone źrenice wpada więcej światła i może wystąpić światłowstręt.

Nasz lekarz po zbadaniu dna oka wyda Ci zaświadczenie z opisem zmian stwierdzonych na dnie oka oraz wykona dla Ciebie kolorowe zdjęcie dna oka, które stanowi najlepszą dokumentację tego badania, umożliwiającą porównywanie ewentualnych zmian w czasie nawet przez różnych badających.

Dno oka

Badanie zmian dna oka.