Laserowa korekcja wzroku

Jeśli nie chcesz nosić okularów lub soczewek - to temat dla Ciebie.

Jeśli chcesz pozbyć się wady wzroku z powodów zawodowych lub osobistych, nie chcesz nosić okularów lub soczewek, to jesteś dobrym kandydatem do laserowej korekcji wady wzroku. Nasi specjaliści na co dzień zajmują się kwalifikacją i leczeniem wad wzroku przy pomocy wszystkich współcześnie dostępnych metod, w tym laserowych i wszczepiania soczewek wewnątrzgałkowych. Nowoczesna chirurgia laserowa jest obecnie jednym z najbezpieczniejszych zabiegów chirurgicznych. Zabieg trwa kilka minut. Poniżej opisaliśmy, na czym polega metoda, jakie są przeciwwskazania oraz jak wygląda proces leczenia i powrotu do normalnego funkcjonowania.

 

 

 

Centrum Okulistyki Klinicznej OKOLUX
ul. Braci Mniejszych 4, 40-754 Katowice

Kontakt i rejestracja telefoniczna

tel. 533 373 033
mail: cokokolux@gmail.com

UMÓW WIZYTĘ

REJESTRACJA

Rejestracja: Radlin 533 888 758 Katowice 533 373 033

Schemat laserowa korekcja wzroku - soczewki fakijne - refrakcyjna wymiana soczewki
Podaj swój e-mail lub telefon
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Co to jest laserowa korekcja wzroku?

Jest rodzajem korekcji wzroku, która eliminuje potrzebę noszenia okularów korekcyjnych. W procedurze tej wykorzystuje się lasery do modelowania kształtu rogówki, aby całkowicie skorygować wadę wzroku (krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm, a także starczowzroczność). Wyróżniamy 4 metody laserowej korekcji zwroku, które wykonujemy: FemtoLASIK (tzw. metoda głęboka), SmartSurfAce i LASEK (metody powierzchowne), PresbyMAX (leczenie prezbiopii=starczowzroczności).

Jeśli rozważasz laserową korekcję wzroku, zachęcamy do przeczytania informacji poniżej, aby dowiedzieć się na temat różnych procedur stosowanych w Centrum Okulistyki OKOLUX.

 

Co trzeba wiedzieć przed zabiegiem laserowym?

Najważniejsze poza korekcją wady, jest bezpieczeństwo jej przeprowadzenia. Dlatego też przed zabiegiem konieczne jest wykluczenie jakichkolwiek przeciwskazań do jego wykonania. Możliwe przeciwskazania to: stożek rogówki, jaskra, zaćma, odwarstwienie siatkówki, przemieszczenie źrenicy, ciężki zespół suchego oka, stany zapalne oczu. Oprócz przeciwskazań związanych z oczami, są także choroby ogólne: cukrzyca, choroby reumatyczne i autoimmunologiczne, łuszczyca, niektóre alergie czy rozrusznik serca. Laserowa korekcja wzroku nie może być wykonana u osób z aktywną infekcją, kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią. Nie można także wykonać lasera u pacjentów przyjmujących takie leki jak retinoidy (leki dermatologiczne) oraz steroidy. Część przeciwwskazań ma charakter czasowy (n. stosowane leki) i jeśli czynniki ustąpią, możliwe będzie wykonanie korekcji w przyszłości.

Aby wykluczyć wszystkie przeciwskazania konieczna jest wizyta kwalifikacyjna, na której wykonujemy szereg badań, takich jak:

- badanie śródbłonka oczu;

- tomografia siatkówki;

- tomografia przedniego odcinka oka;

- topografia rogówek oczu - badanie na Pentacamie;

- biometria;

- komputerowy pomiar wady refrakcji przed i po rozszerzeniu źrenic

- badanie dna oka z oceną obwodu siatkówki;

- badanie przedniego odcinka oka;

- pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego (tonometria);

- pupillometria w warunkach foto-, mezo- i skotopowych (pomiar szerokości źrenicy w dobrym oświetleniu, słabym oświetleniu i ciemności)

- test Schirmera (ilości filmu łzowego)

- pomiar ilościowy zmętnienia soczewki w oku

- densytometrię rogówki (gęstość optyczna)

- mapę nabłonka rogówki.

 

Jak przygotować się do zabiegu?

  1.  Na zabieg przede wszystkim należy zabrać ze sobą okulary przeciwsłoneczne, ponieważ po zabiegu może wystąpić światłowstręt. Możesz przyjechać w swoich okularach korekcyjnych, jednak po zabiegu nie będą Ci już one potrzebne.

  2. Soczewki kontaktowe miękkie powinny być odstawione na co najmniej tydzień przed zabiegiem.
  3. Przed zabiegiem należy zjeść lekki posiłek, nie ma potrzeby być na czczo, jedynie należy unikać dużej ilości kawy, coli oraz nie pić napojów energetycznych.
  4. W razie zażycia leków przeciwbólowych lub uspokajających, należy zgłosić ten fakt pielęgniarce przed zabiegiem.
  5. Nie wolno spożywać alkoholu oraz przyjmować środków pobudzających.
  6. W dniu zabiegu nie należy nakładać makijażu na twarz ani okolicę oczu.
  7. Wskazane jest aby na zabieg przyjechać z osobą towarzyszącą.

 

Przebieg zabiegu

Zabieg laserowej korekcji wzroku jest mało inwazyjny, bezbolesny i szybki. Pacjent jest zupełnie świadomy. Do oczu podaje się znieczulenie miejscowe w postaci kropli. Zabieg trwa około 5-6 minut (jedno oko). Bezpośrednio po zabiegu pacjent zostaje w klinice do dwóch godzin – to czas przeznaczony na odpoczynek i właściwe przylgnięcie odseparowanego wcześniej nabłonka rogówki. Przed wyjściem do domu lekarz ogląda oczy w lampie szczelinowej by sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Na drugi dzień przewidziana jest obowiązkowa kontrola, a kolejna jest po około tygodniu. Zabieg wykonuje się zawsze na dwoje oczu, chyba że pacjent zostaje zakwalifikowany tylko na jedno oko. W celu ochrony rogówki, uśmierzenia bólu i przyspieszenia gojenia się rany, lekarze nakładają na rogówkę specjalną opatrunkową soczewkę kontaktową, której pacjent nie zdejmuje. Pozwala ona na szybką regenerację rogówki, a także chroni przed bólem i bodźcami z zewnątrz. Soczewka zostaje zdjęta na wizycie kontrolnej po około tygodniu.

 

Laserowa korekcja wzroku - zalecenia po zabiegu

Po zabiegu może pojawić się ból, suchość oczu oraz ich łzawienie. Ból ma charakter przejściowy, jest zjawiskiem normalnym związanym z gojeniem się nabłonka rogówki (zabiegi powierzchowne typu SmartSurfAce, PRK, LASEK). Jest minimalny po zabiegach głębokich typu FemtoLASIK. Aby zminimalizować dolegliwości po zabiegach powierzchownych warto sięgnąć po środki przeciwbólowe, a także stosować przepisane przez lekarza krople z antybiotykiem, które zapobiegną zakażeniu i stanom zapalnym, oraz krople nawilżające, które zmniejszą wrażenie suchości. Po zabiegu typu FemtoLASIK najczęściej nie ma potrzeby stosowania leków przeciwbólowych. Zaleca się, aby przez pierwsze 48h po zabiegu pacjent nie męczył wzroku czytaniem, pracą przy komputerze i oglądaniem telewizji, a jak najwięcej odpoczywał. Sen będzie sprzyjał procesowi leczenia rany po zabiegu i skróci okres rekonwalescencji. Należy pamiętać, aby nie dotykać, naciskać i pocierać oczu, unikać zakurzonych i zadymionych pomieszczeń, unikać kontaktu z osobami chorymi na infekcje typu katar, grypę, choroby zakaźne oraz unikać kontaktu ze zwierzętami domowymi. W pierwszym tygodniu należy spać w specjalnych osłonkach plastikowych, które pacjent otrzymuje w ramach pakietu Premium po zabiegu. W ramach tego pakietu pacjent otrzymuje również wszystkie niezbędne leki (antybiotyk, lek przeciwzapalny, krople nawilżające).

 

Laserowa korekcja wzroku - co można, a czego nie można robić po zabiegu?

Kiedy i jak mogę brać prysznic? - można już następnego dnia, ale z zamkniętymi oczami.

 

Kiedy mogę zacząć prowadzić samochód?  -  gdy odczujesz, że widzisz komfortowo i jesteś w stanie spełnić wymagania wizualne dotyczące jazdy; większość pacjentów po FemtoLASIK jest w stanie to zrobić następnego dnia, pacjenci po zabiegach powierzchownych (SmartSurfAce, PRK, LASEK) muszą najczęściej odczekać 3-4 dni.

 

Czy mogę w ten sam dzień odbyć podróż samolotem? - tak, ale pamiętaj o kropieniu oczu zgodnie z zaleceniami (w tym częste nawilżanie sztucznymi łzami, szczególnie podczas długich lotów).

 

Kiedy mogę zacząć ćwiczyć? - wykonywanie większego wysiłku fizycznego nie jest wskazane przez minimum miesiąc od zabiegu.

 

Kiedy mogę iść na basen i saunę? - po 3 miesiącach od zabiegu.

 

Czy po zabiegu można od razu wykonywać makijaż? - nie, należy ostrożnie obchodzić się z okolicami oczu, ponieważ można przypadkowo uderzyć w płatek rogówki, co nie będzie odczuwalne ze względu na to, że powierzchnia będzie trochę zdrętwiała. Nie należy malować rzęs i okolic oczu przez minimum 4 tygodnie.

 

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat laserowej korekcji wzroku, zadzwoń do nas na numer 533 373 033 lub wypełnij poniższy formularz, a skontaktujemy się z Tobą.

FemtoLASIK

inaczej All-Laser-LASIK lub bladeless LASIK (bez użycia noża), czyli unowocześniona metoda klasycznej wersji zwanej LASIK. Zastosowanie lasera femtosekundowego najnowszej generacji umożliwia osiągnięcie znacznie większej precyzji cięcia niż w przypadku ostrza mikrokeratomu używanego przy standardowym zabiegu LASIK - dlatego Femto-LASIK jest najbezpieczniejszą i najbardziej precyzyjną opcją korekcji wzroku dostępną obecnie na świecie. Rezultaty są osiągane szybciej, a ewentualne skutki uboczne – znacznie zminimalizowane.

 

SmartSurfACE

bezdotykowa, innowacyjna procedura, która wykorzystuje rewolucyjną technologię SmartPulse. W odróżnieniu od starszych metod, w SmartSurfACE oko nie jest dotykane żadnym narzędziem. Zamiast tego laser Schwind Amaris koryguje wadę wzroku w sposób bezpieczny, delikatny i bezstresowy dla pacjenta. Technologia SmartPulse zapewnia rogówce bardzo gładką powierzchnię, co skutkuje osiągnięciem optymalnej jakości widzenia oraz zapewnia znacząco szybsze gojenie się tkanek oka.

 

LASEK

technika należąca do tzw. metod powierzchownych, w której nabłonek jest "poluzowywany" chemicznie, a następnie po wykonaniu lasera jest z powrotem przykładany do rogówki. Metoda często wykorzystywana u pacjentów z cieńszymi rogówkami, u których nie można wykonać FemtoLASIK lub u pacjentów z pewnymi nieregularnościami rogówki. Podobnie jak w metodzie SmartSurfACE wykorzystywana jest technologia SmartPulse, która zapewnia bardzo gładką powierzchnię rogówki.

 

PresbyMAX

to połączenie metody FemtoLASIK z jednoczasową korekcją prezbiopii, czyli starczowzroczności. Jest zarezerwowana dla pacjentów po 40 roku życia, którzy oprócz korekcji wady wzroku chcą jednocześnie uzyskać korekcję prezbiopii, czyli pozbyć się również okularów do czytania. Oparta jest na opatentowanej przez Schiwnd metodzie kształtowania rogówki laserem tak, by uzyskać bi-asferyczny profil, umożliwiający widzenie na różne odległości.

Centrum Okulistyki Klinicznej OKOLUX
i Salon Optyczny
w Katowicach

 

Godziny otwarcia:

Pon-Pt: 10:00-21:00

Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
 

Rejestracja: 533 373 033

Email: cokokolux@gmail.com

Salon Optyczny: 533 653 303

Email: okolux.katowice@gmail.com

 

ADRES

OKOLUX w Radlinie

ul. Rybnicka 64

44-310 Radlin

pokaż trasę dojazdu

 

OKOLUX w Katowicach

ul. Braci Mniejszych 4/2

40-754 Katowice

Centrum Okulistyki Klinicznej OKOLUX

i Salon Optyczny

w Radlinie

 

Godziny otwarcia:

Pon-Pt: 10:00-21:00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
 

Rejestracja: 533 888 758

Email: cokokolux@gmail.com

Salon Optyczny: 731 888 298

Email: optyk.okolux@gmail.com