Materiał, z którego wykonana jest soczewka Visian ICL to kolamer® – zaawansowane technologicznie tworzywo używane wyłącznie przez firmię STAAR Surgical. KOLAMER, powstał na bazie kolagenu – dlatego jest materiałem biokompatybilnym z okiem (nie jest on postrzegany przez organizm jako ciało obce) i zapewnia doskonałą jakość widzenia. Soczewka spoczywa spokojnie w jednakowej pozycji jednocześnie dokonując dokładnej korekcji wzroku. Visian ICL jest najlepszym wyborem wśród soczewek wszczepianych na stałe.

 

 

 
Dlaczego Visian ICL?

High Definition Visian

Od lat jedyną metodą trwałej korekcji wzroku, która nie wiązała się z noszeniem okularów lub soczewek kontaktowych była laserowa korekcja wzroku. Wraz z pojawieniem się Visian ICL to się zmieniło. Technologia „High Definition VisianTM” to nowa jakość w korekcji wzroku, dzięki czemu obraz staje się ostrzejszy, wyraźniejszy, ma większą głębię i wymiar – poprzez prosty zabieg, trwający nie dłużej niż 15 minut.

Efekt natychmiastowy

Po krótkim i łatwym zabiegu pacjenci odczuwają natychmiastową poprawę jakości widzenia i są zachwyceni wynikami. Bardzo często osiągana w ten sposób jakość widzenia jest lepsza niż w przypadku jakiegokolwiek innego rozwiązania.

Na stałe, niekoniecznie na zawsze

Soczewka Visian ICL zostaje na stałe umieszczona wewnątrz oka w celu korekcji wzroku, ale jedną z jej najważniejszych zalet jest możliwość jej łatwego usunięcia lub zastąpienia według potrzeb. W przeciwieństwie do metody LASIK, w której usuwa się na stałe zdrową tkankę rogówki, przy kolamerowych soczewkach wszczepianych nie ma takiej potrzeby.

Krótki okres powrotu do zdrowia

Powrót do zdrowia po zabiegu Visian ICL jest szybki i bezbolesny. Dla większości pacjentów okres rekonwalescencji nie przekracza jednego dnia ze względu na bardzo mały rozmiar otworu wymaganego do wszczepienia soczewki do oka. Pacjenci zwykle czują minimalny dyskomfort przy zabiegu i są w stanie wrócić do pracy następnego dnia.

Niewidzialność i niewykrywalność

Visian ICL wszczepiana jest pomiędzy tęczówką a naturalną soczewką oka, dlatego jest niewidoczna zarówno dla pacjenta, jak i innych osób. Stabilne położenie soczewki w oku pozwala na jej współpracę z naturalną pracą narządu wzroku. Jedyna różnica, jaką się zauważa to znacząca poprawa wzroku. Soczewka nie będzie wyczuwalna, czy widoczna, ponieważ będzie umieszczona wewnątrz oka.

Ochrona przed promieniowaniem UV

Długotrwałe promieniowanie UV może uszkodzić oczy, a bardziej intensywne narażenie oczu na nadfiolet może powodować rozwój zaćmy i innych chorób siatkówki. Kolamer, materiał wykorzystany w produkcji Visian ICL, zawiera filtr ultrafioletu, który uniemożliwia wejście szkodliwego promieniowania UVA i UVB do najbardziej wrażliwych części oka, zapobiegając tym samym rozwojowi schorzeń oczu związanych z promieniowaniem.

Brak zespołu „suchego oka”

Visian ICL nie powoduje wystąpienia zespołu suchego oka, co ma często miejsce w przypadku zabiegów metodą LASIK. Soczewki Visian ICL są bardzo często polecane przez lekarzy pacjentom potrzebującym poprawy wzroku i cierpiącym na tą dolegliwość.

Elastyczność w leczeniu

Wzrok człowieka pogarsza się wraz z wiekiem, co oznacza, że prawie każdy w swoim życiu będzie potrzebował zabiegu usunięcia zaćmy. Istotną korzyścią soczewek Visian ICL jest fakt, że można je zmieniać, kiedy zajdzie taka potrzeba. Soczewki mogą zostać zastąpione, jeśli nasz wzrok znacząco się pogorszy, a zabieg może zostać przeprowadzony w dowolnym momencie naszego życia.

Wieloletnia renoma i bezpieczeństwo

Od 1997 roku wszczepiono na całym świece ponad 1 milion soczewek Visian ICL i w porównaniu do innych zabiegów ta metoda jest nad wyraz bezpieczna.

KOREKCJA SZEROKIEGO ZAKRESU WAD WZROKU

Pacjenci w wieku 21 do 60 lat, u których rozpoznano krótkowzroczność, dalekowzroczność lub astygmatyzm stanowią docelową grupę dla zabiegu wszczepienia soczewek Visian ICL. Dodatkowo pacjenci nie powinni mieć w swojej historii innych zabiegów okulistycznych lub przewlekłych chorób oczu, takich jak jaskra, zapalenie tęczówki czy retinopatia cukrzycowa.

Szeroki zakres leczenia

Metoda Visian ICL jest przeznaczona dla wszystkich osób, które mają: Krótkowzroczność od –0,5 do –20 dioptrii, Dalekowzroczność od +0,5 do +10 dioptrii, Astygmatyzm do +6 dioptrii.

Cienkie rogówki

Rogówka to wypukła zewnętrzna warstwa gałki ocznej w jej przedniej części. Ponieważ technologia Visian ICL nie zmienia tkanki rogówki w żaden sposób, rozwiązanie to jest polecane osobom z cienkimi rogówkami.

PRZEBIEG ZABIEGU WSZCZEPIANIA SOCZEWEK VISIAN ICL

Przed zabiegiem (2 do 3 tygodni)

Lekarz wykona dokładną konsultację, w trakcie której omówisz dostępne opcje korekcji wzroku oraz zostaną wykonane badania umożliwiające dobranie soczewki Visian ICL dostosowanej do wymiarów Twojego oka.

W dniu zabiegu

Jak w przypadku wszystkich zabiegów, ważne jest, abyśmy mieli kogoś, kto odwiezie nas po zabiegu do domu. Pacjent w trakcie zabiegu jest poddany znieczuleniu. Należy skontaktować się wcześniej z lekarzem w celu ustalenia szczegółów znieczulenia.

Po podaniu znieczulenia chirurg otworzy w paru miejscach krawędź rogówki, gdzie umieszczona zostanie soczewka. Soczewka jest miękka i zwijalna i zostaje umieszczona delikatnie w gałce ocznej, pod tęczówką.

Cały zabieg trwa około 15 minut. Otwór jest mikroskopijnej wielkości, co pozwala na jego zagojenie w bardzo krótkim czasie, bez potrzeby zakładania szwów. Niedługo po zabiegu będzie można opuścić klinikę, już bez konieczności noszenia okularów lub soczewek kontaktowych.

Po zabiegu (i kilka następnych dni)

Po zabiegu lekarz może przepisać pacjentowi krople do oczu, aby zapobiec infekcji i zapaleniu. Kropli należy używać przez najbliższe dni w domu. Lekarz zaleci również dalsze badania kontrolne oczu.

 

Pozbądź się ograniczeń!

Soczewki i okulary oznaczają najczęściej sporo kłopotów i niemałe wydatki. Nikomu, kto nosi soczewki kontaktowe nie jest obcy codzienny obowiązek ich zakładania i zdejmowania. Dodatkowo dzień w dzień należy je czyścić z oczywistych powodów. Dochodzą do tego problemy z zakrapianiem oczu, jak również pamiętaniem o zakupie wszystkich specyfików czyszczących, tak aby nigdy niczego nie brakło w najmniej odpowiedniej chwili. Z okularami wiążą się inne problemy – łatwo się brudzą, można je łatwo zgubić lub przez przypadek uszkodzić. Szczególnie w dzisiejszym świecie, gdzie wszyscy jesteśmy zabiegani, takie małe sprawy mogą szybko urosnąć do prawdziwych kłopotów. Dzięki soczewkom ICL możesz zapomnieć o tych niedogodnościach i cieszyć się życiem bez przeszkód.

 

Cena wszczepienia soczewki fakijnej Visian ICL - kliknij link do cennika

 
Jak wygląda wszczepienie soczewki ICL do oka? - zobacz niżej
 
 
 
 
 

Soczewka fakijna EVO Visian ICL

 

Co to jest EVO Visian ICL?

EVO Visian ICL to kolamerowe soczewki wszczepiane do oka, które korygują wady wzroku. W przeciwieństwie do tradycyjnych soczewek kontaktowych, które nakładane są na powierzchnię oka, soczewki Visian ICL zostają umieszczone wewnątrz aparatu wzrokowego, pomiędzy tęczówką a soczewką oka. Po wszczepieniu soczewka Visian ICL pozostaje w oku na stałe. Korekcja jest odwracalna i soczewkę można usunąć lub wymienić na inną.

Rejestracja: Radlin 533 888 758 Katowice 533 373 033

REJESTRACJA

Centrum Okulistyki Klinicznej OKOLUX

i Salon Optyczny

w Radlinie

 

Godziny otwarcia:

Pon-Pt: 10:00-21:00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
 

Rejestracja: 533 888 758

Email: cokokolux@gmail.com

Salon Optyczny: 731 888 298

Email: optyk.okolux@gmail.com

ADRES

OKOLUX w Radlinie

ul. Rybnicka 64

44-310 Radlin

pokaż trasę dojazdu

 

OKOLUX w Katowicach

ul. Braci Mniejszych 4/2

40-754 Katowice

pokaż trasę dojazdu

 

Zasady ochrony prywatności

Centrum Okulistyki Klinicznej OKOLUX
i Salon Optyczny
w Katowicach

 

Godziny otwarcia:

Pon-Pt: 10:00-21:00

Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
 

Rejestracja: 533 373 033

Email: cokokolux@gmail.com

Salon Optyczny: 533 653 303

Email: okolux.katowice@gmail.com