Centrum Okulistyki Klinicznej OKOLUX

i Salon Optyczny

w Radlinie

 

Godziny otwarcia:

Pon-Pt: 10:00-21:00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
 

Rejestracja: 533 888 758

Email: cokokolux@gmail.com

Salon Optyczny: 731 888 298

Email: optyk.okolux@gmail.com

ADRES

OKOLUX w Radlinie

ul. Rybnicka 64

44-310 Radlin

pokaż trasę dojazdu

 

OKOLUX w Katowicach

ul. Braci Mniejszych 4/2

40-754 Katowice

pokaż trasę dojazdu

 

Zasady ochrony prywatności

Centrum Okulistyki Klinicznej OKOLUX
i Salon Optyczny
w Katowicach

 

Godziny otwarcia:

Pon-Pt: 10:00-21:00

Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
 

Rejestracja: 533 373 033

Email: cokokolux@gmail.com

Salon Optyczny: 533 653 303

Email: okolux.katowice@gmail.com

 

Rejestracja: Radlin 533 888 758 Katowice 533 373 033

REJESTRACJA

UMÓW WIZYTĘ

Kontakt i rejestracja telefoniczna

tel. Katowice 533 373 033

tel. Radlin 533 888 758

mail: cokokolux@gmail.com

Centrum Okulistyki Klinicznej OKOLUX

ul. Braci Mniejszych 4, 40-754 Katowice

ul. Rybnicka 64, 44-310 Radlin

Powody, dla których operacja usunięcia zaćmy w Centrum Okulistyki Klinicznej OKOLUX jest operacją typu PREMIUM:

- kwalifikacja, zabieg oraz kontrola wykonywane są przez tego samego mikrochirurga operującego zaćmę - cały proces leczenia jest wtedy spójny - w końcu umawiasz się na wykonanie zabiegu typu PREMIUM w określony sposób, z użyciem określonych materiałów, w tym soczewki PREMIUM oraz na określone widzenie po zabiegu

- mikrochirurg posiada na swoim koncie co najmniej 20 tysięcy zoperowanych oczu

- soczewki wszczepiane do oka są typu PREMIUM - mają filtr UV, światła niebieskiego i są dopasowane do oka pacjenta (nie pacjent do soczewki) - soczewki PREMIUM wykonywane są na zamówienie po dokonaniu odpowiednich pomiarów układu optycznego oka i z uwzględnieniem potrzeb życiowych w zakresie widzenia pacjenta; pacjent może wybrać z wielu opcji, jakie oferują soczewki typu PREMIUM.

 

CO TO JEST ZAĆMA?

Zaćma to inaczej zmętniała soczewka w oku, która ogranicza dostęp światła do wnętrza oka (ściślej siatkówki). Jest najczęstszą przyczyną odwracalnej ślepoty na świecie. W bardzo początkowych stadiach nie wymaga leczenia lecz jedynie obserwacji. Jednakże gdy dochodzi do pogorszenia widzenia, utrudnienia w funkcjonowaniu codziennym, czytaniu, pracy itp. zalecane jest jej leczenie.

 

JAK WYGLĄDA LECZENIE ZAĆMY?

"Złotym standardem" w leczeniu zaćmy jest operacja fakoemulsyfikacji, czyli rozbicia zmętniałej soczewki z zastosowaniem ultradźwięków, a następnie wszczepieniu do oka sztucznej soczewki umożliwiającej widzenie. Jest to obecnie jeden z najbezpieczniejszych zabiegów chirurgiczych i umożliwia w większości przypadków przywrócenie pacjentowi widzenia. Zabieg nie boli i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym (krople znieczulające), dlatego też nie ma ryzyka związanego z powikłaniami dotyczącymi znieczulenia ogólnego. Zabieg zwykle trwa 15 do 20 minut. Można go zatem przeprowadzić nawet u chorych, którzy cierpią na poważne schorzenia ogólne.

 

CO WYRÓŻNIA LECZENIE ZAĆMY W CENTRUM OKULISTYKI OKOLUX?

W Centrum Okulistyki OKOLUX pracuja okuliści - mikrochirurdzy, którzy wykonują kwalifikację do operacji zaćmy, przeprowadzają operację oraz wykonują kontrolę. Pacjent pozostaje pod opieką mikrochirurga przez cały proces leczenia (w standardzie NFZ inny lekarz kwalifikuje, inny operuje, jeszcze inny kontroluje, najczęściej nie jest to mikrochirurg). Ponadto lekarz w naszej Klinice dokona kwalifikacji do zabiegu, odpowie szczegółowo na pytania dotyczące tego jak przebiega zabieg, jak się do niego przygotować i jak wygląda leczenie pozabiegowe, a także zaleci, które leki pacjent powinien przyjmować, a które są przeciwwskazane do operacji zaćmy. Zabiegi usuwania zaćmy są wykonywane przez mikrochirurgów posiadających doświadczenie w ilości zoperowanych oczu powyżej 20 tysięcy. Pozwala to na zapewnienie pacjenta, że lekarz operujący posiada ogromne doświadczenie, a zabieg zostanie wykonany z należytą precyzją. W czasie zabiegu zostanie wszczepiona do oka soczewka PREMIUM, posiadająca pożądane z punktu widzenia pacjenta właściwości optyczne oraz odpowiednie filtry (UV, blue) - soczewki o lepszych właściwościach niż te oferowane w ramach NFZ. W naszej klinice soczewki dobierane są na podstawie szeregu pomiarów przedzabiegowych oraz rozmowy z pacjentem na temat jego potrzeb życiowych (np. uprawianie sportów, brak konieczności używania okularów, prowadzenie samochodu itd.). Każdy pacjent jest inny i każdy ma inne potrzeby związane z widzeniem, dlatego też soczewkę, którą wszczepiamy do oka na całe życie, powinniśmy dobrać niezwykle starannie. W tej kwestii odróżniamy się od większości klinik, gdzie dostępne są nieliczne modele soczewek, a pacjentom rzadko oferuje się w ogóle jakąkolwiek opcję. Wart podkreślić, że zarówno kwalifikacja do zabiegu, sam zabieg oraz kontrole po zabiegu są wykonywane przez operującego mikrochirurga, co jest niespostykane w standardzie NFZ. Dzięki temu proces leczenia jest spójny, a pacjent ma zapewniona najwyższej klasy opiekę przez cały ten czas.

 

RODZAJE SOCZEWEK WSZCZEPIANYCH PRZY OPERACJI ZAĆMY

W Centrum Okulistyki OKOLUX stosujemy jedynie soczewki renomowanych światowych producentów, które umożliwiają dobre widzenie przez kilkadziesiąt lat i nie ulegają biodegradacji (zużyciu się) w oku. Soczewki w standardzie NFZ są jednoogniskowe (umożliwiają najczęściej widzenie do dali, natomiast do odległości bliskich i pośrednich potrzebne są okulary) - pacjent nie może wybrać sobie soczewki. Oferowane u nas soczewki są soczewkami typu PREMIUM - zaawansowanymi technologicznie, które umożliwiają widzenie bez okularów na różne odległości (dal, bliż, komputer). Zamawiamy je indywidualnie dla każdego pacjenta. Wśród najczęściej oferowanych soczewek znajdują się soczewki firmy ALCON - Panoptix, Vivity; Johnson&Johnson Synergy, Symfony i Eyhance; Zeiss AT LISA i AT Lara, SAVIOL Lucidis. Wszystkie soczewki występują w opcji z korekcją astygmatyzmu. Soczewki typu PREMIUM posiadają filtr światła UV oraz opcjonalnie filtr światła niebieskiego. Materiał wideo o różnicach między soczewkami wszczepianymi do oczu znajdziesz pod tym linkiem. Więcej informacji o operacji zaćmy i  soczewkach dostępnych w Centrum Okulistyki OKOLUX znajdziesz w przewodniku - pobierz go tutaj.

 

LECZENIE ZAĆMY KROPLAMI

Należy podkreślić, że pomimo dostępnych na rynku leków na zaćmę, ich skuteczność jest wątpliwa i brak przekonujących dowodów, by leki te odwracały zmętnienie soczewki. W większości przypadków są stosowane w początkowym stadium zaćmy, by spowolnić postęp choroby.

 

Cennik zabiegów usunięcia zaćmy typu PREMIUM

Zaćma - operacja typu PREMIUM

Bezszwowe mikrochirurgiczne zabiegi usuwania zaćmy z użyciem soczewek PREMIUM dla uzyskania optymalnego widzenia