Centrum Okulistyki Klinicznej OKOLUX

i Salon Optyczny

w Radlinie

 

Godziny otwarcia:

Pon-Pt: 10:00-21:00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
 

Rejestracja: 533 888 758

Email: cokokolux@gmail.com

Salon Optyczny: 731 888 298

Email: optyk.okolux@gmail.com

ADRES

OKOLUX w Radlinie

ul. Rybnicka 64

44-310 Radlin

pokaż trasę dojazdu

 

OKOLUX w Katowicach

ul. Braci Mniejszych 4/2

40-754 Katowice

pokaż trasę dojazdu

 

Zasady ochrony prywatności

Centrum Okulistyki Klinicznej OKOLUX
i Salon Optyczny
w Katowicach

 

Godziny otwarcia:

Pon-Pt: 10:00-21:00

Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte
 

Rejestracja: 533 373 033

Email: cokokolux@gmail.com

Salon Optyczny: 533 653 303

Email: okolux.katowice@gmail.com

 

Rejestracja: Radlin 533 888 758 Katowice 533 373 033

REJESTRACJA

UMÓW WIZYTĘ

Kontakt i rejestracja telefoniczna

tel. 533 373 033
mail: cokokolux@gmail.com

Centrum Okulistyki Klinicznej OKOLUX

ul. Braci Mniejszych 4, 40-754 Katowice

ul. Rybnicka 64, 44-310 Radlin

UMÓW WIZYTĘ

Krótkowzroczność stała się globalnym problemem naszych czasów.

Szacuje się, że do 2050 roku połowa populacji może być dotknięta krótkowzrocznością. Powodem tego są czynniki takie jak:

- mniej czasu spędzonego na zewnątrz,

- wielogodzinna praca w bliskich odległościach (czytanie, korzystanie ze smartfona, praca przy komputerze, intensywna nauka),

- brak higieny pracy wzrokowej,

- nieprawidłowa dieta, uboga w warzywa i owoce,

- brak aktywności fizycznej bądź mała aktywność,

- przebywanie w pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem, a zbyt mała ilość czasu spędzana w naturalnym świetle

Istnieje nowotorskie rozwiązanie, które pokrywa się z obecnym zapotrzebowaniem wynikającym z narastającego problemu, jakim jest krótkowzroczność.

Soczewka MiYOSMART jest przeznaczona do korekcji i spowolnienia progresji krótkowzroczności.

Rodzice dbający o zdrowie i samopoczucie swoich dzieci będą na czele osób zainteresowanych soczewkami MiYOSMART jako skuteczną i nieinwazyjną metodą kontroli krótkowzroczności.

Jak działa soczewka okularowa MiYOSMART?

- Zastosowana w soczewkach MiYOSMART technologia Defocus Incorporated Multiple Segments (D.I.M.S.) jest chroniona patentem. Na czym polega jej działanie? Otóż soczewka, mimo iż na pierwszy rzut oka nie odbiega wyglądem od standardowych soczewek jednoogniskowych, posiada dwa obszary. W centralnej jej części znajduje się Optyczna Strefa Korekcji o średnicy 9,4 mm, która zapewnia najlepszą skorygowaną ostrość wzroku. Otacza ją Terapeutyczna Strefa Optyczna –  obszar o średnicy 33 mm, strukturą przypominający plaster miodu, składający się z 396 „wysp”. krótkowzrocznego rozogniskowania. Każda z „wysp” powoduje krótkowzroczne rozogniskowanie w peryferyjnych częściach siatkówki, na poziomie 3,5 D. Dzięki temu oko nie jest stymulowane do szybszego wzrostu i w konsekwencji rozwój krótkowzroczności jest wolniejszy, a niejednokrotnie zostaje zatrzymany.

Mikrosegmenty składające się na strukturę MiYOSMART są niemalże niewidoczne, co sprawia że estetyka soczewek zbliżona jest do standardowej soczewki jednoogniskowej.

Dlaczego MiYOSMART?

- Unikatowe i innowacyjne rozwiązanie,

- Skuteczne działanie poparte badaniami klinicznymi,

- Przyjazna dzieciom, bezpieczna i nieinwazyjna metoda kontroli krótkowzroczności

Skuteczność potwierdzona badaniami

Skuteczność soczewek okularowych MiYOSMART i technologii D.I.M.S. potwierdzono w przeprowadzonych w Hongkongu 2-letnich badaniach klinicznych, w których uzyskano spowolnienie postępu krótkowzroczności średnio o 60%

Dodatkowo efekt spowolnienia został utrzymany także w trzecim roku stosowania soczewek MiYOSMART. W marcu 2021 roku HOYA Vision Care opublikowała wyniki 3-letniego badania klinicznego, którego celem była ocena skuteczności działania soczewek MiYOSMART z technologią D.I.M.S. w spowolnieniu progresji krótkowzroczności u dzieci. Badanie, opublikowane w czasopiśmie „British Journal of Ophthalmology”, zostało przeprowadzone w Centrum Badań nad Krótkowzrocznością przy Politechnice w Hongkongu i było kontynuacją 2-letnich badań.

Ochrona i lepsze widzenie

MiYOSMART wykorzystuje materiał Eye Shield (poliwęglan 1.59), który jest materiałem wysoce odpornym na uderzenia, lekkim i zapewniającym niezawodną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV.

 

Soczewki okularowe z technologią D.I.M.S. zostały opisane jako skuteczna metoda kontroli krótkowzroczności w najnowszych wytycznych Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, dotyczących postępowania w progresji krótkowzroczności u dzieci i młodzieży. Zostały także ogłoszone jako skuteczny sposób postępowania w krótkowzroczności przez Międzynarodowy Instytut Krótkowzroczności (IMI).

Dostępność

Soczewki okularowe MiYOSMART są dostępne w wybranych, certyfikowanych salonach optycznych i mogą je przepisać wyłącznie certyfikowani specjaliści. Tylko soczewki zapisane przez certyfikowanego specjalistę i wykonane w Centrum Okulistyki OKOLUX są objęte gwarancją adaptacji oraz możliwością bezpłatnej wymiany w ciągu roku, gdyby tego wymagała wada pacjenta. Przestrzegamy przed próbą podszywania się przez niektóre firmy pod produkt soczewek MiYOSMART, gdyż tylko te oryginalne soczewki, dzięki unikatowej opatentowanej konstrukcji, mają udowodnione działanie zmniejszające postęp krótkowzroczności.

 

MiYOSMART

- powiedz 'STOP' krótkowzroczności